Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Innej normalności nie będzie...
Luty 2021 r.
W nadziei, że wytrwamy, z miłością do nowo przybyłych i ich pięknego zgiełku...
O życiu
Napluję Ci do kawy...
Luty 2021 r.
Kolory, kolory. Różowy plusz. Cassie grzecznie związuje włosy, wciska się w puchowe i różowe sweterki. Świat żywcem wyjęty z amerykańskich filmów lat pięćdziesiątych.Albo? Tak! Zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. Naprawdę, musicie to zobaczyć (najlepsza jest różowa lodówka i brokuł całe szczęście, że zielony). Bajkowy różowy domek a w nim krząta się w pełnym makijażu uśmiechnięta pani domu. Albo plotkuje, tudzież zajmuje się dziećmi w tym różowym domku dla lalek.
O życiu
Nowy zapach...
Luty 2021 r.
Na ulicy panował lutowy półmrok, ludzie z zasłoniętymi twarzami przemykali skuleni, obok ratusza przechodziła kolejna demonstracja. Nad główną ulicą w mieście unosiła się delikatna nutka nowego zapachu. Stary świat jeszcze pachniał ale powoli wdzierał się nowy zapach, zagarniając konsekwentnie przestrzeń.
O życiu
Styczeń 2021...
Styczeń 2021 r.
Jesteśmy zmęczone. Aż po nagi horyzont trwa zima. Pełnia Wilczego Księżyca. I znowu pada śnieg.
O życiu
Niewinne!
Styczeń 2021 r.
Ale to kobiety właśnie dają sobie dużo ciepła i wrażliwości. Empatii (przytulenia).Podczas badania lekarskiego młoda siostra ,,zapomina się’’ i pod wpływem nagłego kopnięcia dziecka czy też cielesnego kontaktu z drugim człowiekiem – dotyku lekarki, wybucha głośnym chichotem. (Gromiące spojrzenie siostry przełożonej dławi ten chichot).
O życiu
Cząstki kobiety...
Styczeń 2021 r.
Mów mi o twojej rozpaczy, ja opowiem moją. A tymczasem dalej trwa świat. Dalej słońce i przezroczyste kamyki deszczu suną przez krajobrazy, nad łąki i głębokie drzewa, nad góry i rzeki. Znów dzikie gęsi, wysoko w czystym błękicie,lecą z powrotem do domu.
O życiu
Kawa smakuje podobnie...
Styczeń 2021 r.
Czy tak samo czuły się kobiety, które wieszały pachnącą pościel na sznurkach a w tle już było słychać pomruki tak zwanej historii? Czy czuły się bardziej w tamtym życiu czy gwałtownie przyzwyczajały się do nowego?
O życiu
O nie-zapominaniu...
Styczeń 2021 r.
Od początku chodziło o życie i twórczość Katherine Mansfield, a nie wyłącznie o jej twórczość - co zresztą było (i nadal bywa) charakterystyczne w recepcji pisarstwa kobiet, nieodmiennie zmuszanego do uzasadnienia własnej wartości kontekstem poza literackim.
O życiu
Seks w wielkim lesie...
Grudzień 2020 r.
Macierzanka jakby pasuje do owłosionej cipki. Rośnie często na mrowiskach. Ma tę samą wielkość co owłosienie łonowe. A łonowy wzgórek jest jak mrowisko.
O życiu
To minie...
Grudzień 2020 r.
Zimna grudniowa noc. Sarna patrzyła na mnie wielkimi oczami. (Mężczyzna rozmawiał przez telefon z policją). Mokre oczy sarny i jej nagłe pochylenie głowy. Koniec. Światła samochodów. Zimno przeszywające na wskroś. (To minie...)
O życiu
Stan Wojny z Kobietami!
Grudzień 2020 r.
13.12.2020 Nic o nas bez nas. Ruch kobiecy Gliwice i Pyskowice.
O życiu
O tym się nie mówi (cz.2)...
Grudzień 2020 r.
A potem następuje dziwny rozłam. Wiesz, że za wszelką cenę musisz wyglądać ładnie. Ale jesteś tym już zmęczona. I wracasz do punktu wyjścia - w grudniu 2020 w środku chaosu, pandemii i walki o prawa kobiet patrzysz ze zdumieniem na pląsające w sztucznym śniegu celebrytki albo na okładkę snobistycznego czasopisma dla kobiet i zastanawiasz jak można w to wierzyć i do dodatkowo jeszcze wydawać na ten kicz pieniądze?
Geek Factory