Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Masz czego pragniesz. Masz, czego nie pragniesz.
Marzec 2020 r.
Na jodze czytam moim kobietom krótkie opowiadanie Luci ,,Przyjaciele”. Para staruszków i odwiedzająca ich kobieta w średnim wieku. A potem nic nie jest takie jak im się na początku wydaje.
O życiu
Wierzymy Kobietom!
Marzec 2020 r.
Ile kobiet na świecie zamknęła się na kłódkę wewnątrz trudnych wspomnień?
O życiu
Wspomnienia z Palermo...
Luty 2020 r.
Pewien król popełnił ciężki błąd i przez to bogowie skazali go na życie w kobiecej postaci. Pohańbiony uciekł daleko w lasy ale tam kiedy pierwszy smutek minął (i żałoba) spotkał drwala. Zakochał się (jak to w życiu bywa). I to z wzajemnością. Zostali zatem kochankami i byli bardzo szczęśliwi (z tym drwalem).
O życiu
Niech umysł pokłoni się sercu...
Luty 2020 r.
Książka ,,Po rozstaniu” izraelskiej pisarki Zeruya Shalev szarpie mną do bólu (nie, nie to nie jest egzaltacja - książka jest tak właśnie napisana za co autorka została przez recenzentów nazwana - za bardzo emocjonalną, za bardzo kobiecą, typowo kobiecą, emocjonalnie labilną, błądząca a ja to myślę, że nie każdy ją zrozumie i ach co to za kobieca literatura jest, te duszne sytuacje, i piekło rozstania, melodramat i banał taki owaki, niech się ta pani ogarnie w końcu!)
O życiu
Kino Kobiet z Pyskowic i film Żona...
Luty 2020 r.
Na koniec swojej opowieści dodała: Dziękuję, że jest pani naszą pyskowicką feministką. (Uśmiechnęłam się wewnętrznie).
HerStorie
Trzy herstorie...
Luty 2020 r.
Ostatnio na jodze słuchamy Elvisa. To dość karkołomne połączenie - jogi, Elvisa, świeczek, czytania, kobiecych opowieści i feminizmu. Ale równocześnie bardzo kojące.
O życiu
Tak. Myślę o lecie...
Styczeń 2020 r.
,, Kolor różowy czyli minus zielony.Nadchodzi zima i chłód staje się coraz bardziej dotkliwy. Wskaźniki zanieczyszczeń powietrza przesuwają się na skali koloru w stronę coraz bardziej toksycznego różu. Smętny pejzaż zielonego czarnego Śląska. Każdej zimy próbując sięgnąć wzrokiem jak najdalej w niebo mylimy stado czarnych wron z unoszącymi się płatkami czarnego śniegu-skrawkami palonych śmieci i sadzy.”…
O życiu
O podróżach nie tylko na Drugi Koniec Świata...
Styczeń 2020 r.
Przez kolejne lata wszystko się zmieniało. Coś wielkiego znikało za horyzontem. Rodziło się nowe. Jedno oswajałam a drugie żegnałam. Poznane światy zmniejszały się i stawały całkiem znajome.
O życiu
Tym razem o jodze...
Styczeń 2020 r.
Żaden nauczyciel nie wie, co czujesz, wiec w tych momentach bądź swoim własnym guru i rozwijaj swoją mądrość. Bernie Clark, Yin Joga
O życiu
Córki są do wielkich zadań...!
Grudzień 2019 r.
Osobiste konkursy piękności organizujemy sobie każdego dnia.
O życiu
Krótko o szczęściu...
Grudzień 2019 r.
Na końcu drogi stała malutka dziewczynka w długim nieprzemakalnym płaszczu i w czerwonych gumowcach. Taplała się w wielkiej kałuży. Wyglądała jak kolorowy ptak.
HerStorie
Słowa mają moc!
Grudzień 2019 r.
Słowa maja moc. Bądźmy zatem odważnymi twórczyniami naszego języka a nie jego posłusznymi naśladowczyniami! 💪🏻
Geek Factory