Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Nie wolno się bać...
Marzec 2021 r.
Niezmiennie jednak będę działać na rzecz relacji. Bliskości. Tworzyć kobiece kręgi. Wspierać. Działać. Relacje są bardzo ważne. Nie można nam tego odebrać.
O życiu
Inni też się zmagają...
Marzec 2021 r.
Natalia de Barbaro pisze, że ,,jednym z przekonań, które są przyczyną największego poczucia osamotnienia i źródłem codziennego bólu, jest myśl, że wszyscy wokół ogarniają – albo w ogóle raz na zawsze ogarnęli.”
HerStorie
Jedna obluzowana cegła kruszy mury!
Marzec 2021 r.
Na szczęście zmiana zwykle zaczyna się na marginesach i kieruje do centrum. Jedna obluzowana cegła sprawia, że patriarchalny mur zaczyna powoli kruszeć. Moja książka jest bardzo osobista, mój feminizm bywa czuły oraz od pewnego czasu jestem fanką Rebecci Solnit. Taka po prostu jestem.
O życiu
Innej normalności nie będzie...
Luty 2021 r.
W nadziei, że wytrwamy, z miłością do nowo przybyłych i ich pięknego zgiełku...
O życiu
Napluję Ci do kawy...
Luty 2021 r.
Kolory, kolory. Różowy plusz. Cassie grzecznie związuje włosy, wciska się w puchowe i różowe sweterki. Świat żywcem wyjęty z amerykańskich filmów lat pięćdziesiątych.Albo? Tak! Zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. Naprawdę, musicie to zobaczyć (najlepsza jest różowa lodówka i brokuł całe szczęście, że zielony). Bajkowy różowy domek a w nim krząta się w pełnym makijażu uśmiechnięta pani domu. Albo plotkuje, tudzież zajmuje się dziećmi w tym różowym domku dla lalek.
O życiu
Nowy zapach...
Luty 2021 r.
Na ulicy panował lutowy półmrok, ludzie z zasłoniętymi twarzami przemykali skuleni, obok ratusza przechodziła kolejna demonstracja. Nad główną ulicą w mieście unosiła się delikatna nutka nowego zapachu. Stary świat jeszcze pachniał ale powoli wdzierał się nowy zapach, zagarniając konsekwentnie przestrzeń.
O życiu
Styczeń 2021...
Styczeń 2021 r.
Jesteśmy zmęczone. Aż po nagi horyzont trwa zima. Pełnia Wilczego Księżyca. I znowu pada śnieg.
O życiu
Niewinne!
Styczeń 2021 r.
Ale to kobiety właśnie dają sobie dużo ciepła i wrażliwości. Empatii (przytulenia).Podczas badania lekarskiego młoda siostra ,,zapomina się’’ i pod wpływem nagłego kopnięcia dziecka czy też cielesnego kontaktu z drugim człowiekiem – dotyku lekarki, wybucha głośnym chichotem. (Gromiące spojrzenie siostry przełożonej dławi ten chichot).
O życiu
Cząstki kobiety...
Styczeń 2021 r.
Mów mi o twojej rozpaczy, ja opowiem moją. A tymczasem dalej trwa świat. Dalej słońce i przezroczyste kamyki deszczu suną przez krajobrazy, nad łąki i głębokie drzewa, nad góry i rzeki. Znów dzikie gęsi, wysoko w czystym błękicie,lecą z powrotem do domu.
O życiu
Kawa smakuje podobnie...
Styczeń 2021 r.
Czy tak samo czuły się kobiety, które wieszały pachnącą pościel na sznurkach a w tle już było słychać pomruki tak zwanej historii? Czy czuły się bardziej w tamtym życiu czy gwałtownie przyzwyczajały się do nowego?
O życiu
O nie-zapominaniu...
Styczeń 2021 r.
Od początku chodziło o życie i twórczość Katherine Mansfield, a nie wyłącznie o jej twórczość - co zresztą było (i nadal bywa) charakterystyczne w recepcji pisarstwa kobiet, nieodmiennie zmuszanego do uzasadnienia własnej wartości kontekstem poza literackim.
O życiu
Seks w wielkim lesie...
Grudzień 2020 r.
Macierzanka jakby pasuje do owłosionej cipki. Rośnie często na mrowiskach. Ma tę samą wielkość co owłosienie łonowe. A łonowy wzgórek jest jak mrowisko.
Geek Factory