Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Droga cz.2
Styczeń 2022 r.
W Horyńcu Zdrój jest pusto, w kawiarni Sanacja na ścianach wiszą reprodukcje Tamary Łempickiej. Podobno w latach dwudziestych to miejsce i całe uzdrowisko tętniło życiem. Przyjeżdżali tu głównie kuracjusze ze Lwowa. Przez duże okna kawiarni patrzę na drzewa. Nagie na tle grudniowego szarego nieba wyglądają niesamowicie. Zapada zmierzch.
O życiu
Droga cz.1
Styczeń 2022 r.
Zimowe ognisko wreszcie się rozpala. Noc w samochodzie jest zimna wydaje mi się, że słyszę dźwięk łapek wilków. Tupią tymi zimowymi łapkami wokół Galloperka. Potrzeba dłuższego czasu, żeby się rozgrzać w śpiworze (trochę panikuję z zimna).
O życiu
Wesołych...
Grudzień 2021 r.
Ale jeżeli szczęście jest umiejętnością, to jest nią także smutek. Może przez te wszystkie lata szkoły, albo przez inne utrapienia, jesteśmy uczeni ignorować smutek, upychać go w torbach i udawać, że go nie ma. Jako dorośli często musimy się uczyć, jak wyraźnie usłyszeć jego wołanie. To właśnie zimowanie. Jest to aktywna akceptacja smutku.
O życiu
Sprawy być może nieoczywiste...
Grudzień 2021 r.
Można się nie angażować w politykę ale w końcu to polityka zaangażuje się w Ciebie. Wyskoczy z lodówki i nie będziesz już miała wyboru. Bo polityczne często staje się prywatne.
O życiu
Odwagi!
Grudzień 2021 r.
Ale jest też koncepcja dezintegracji pozytywnej, która mówi o tym, że kryzys psychiczny zawsze wznosi nas na trochę wyższy poziom i że wychodząc z kryzysu, nigdy nie lądujemy w tym samym miejscu, tylko zawsze piętro wyżej. (Nie byłabym sobą gdybym o tym właśnie nie przeczytała).
O życiu
O tym co niewypowiedziane...
Grudzień 2021 r.
I jeszcze myślę o tym, że czasem na jogę przychodzicie spięte a potem tama pęka. Ale też ważne jest to, że jesteśmy razem. Rozmawiamy. Bo najgorsze jest milczenie.
O życiu
Chciałam napisać, żebyście nie bały się mojej jogi...
Grudzień 2021 r.
W tym szalonym świecie uczymy się oddychać. Uczymy się odwagi. Uziemienia. Bycia razem. Dzikości.
O życiu
Nie ma dobrego życia w złym świecie...
Listopad 2021 r.
I wracając do Kongresu i prof. Środy. Nie ma dobrego życia w złym świecie. Relacje, budowanie więzi, empatia. Bycie blisko. Słowa. Pisanie, mówienie. Rozmowa. To wszystko ma moc.
O życiu
Pewnie niedługo spadnie pierwszy śnieg...
Listopad 2021 r.
Grabię liście i myślę o tym co zrobi kobieta w lesie, która ma miesiączkę. Albo ten tłum na granicy - jak to jest stać w takim tłumie. Jeśli komuś chce się siku. Albo się boi bardzo.Oraz o tym, że migranci podobno przypuścili atak.
O książkach
O tym co nam pomoże przetrwać...
Listopad 2021 r.
Obrastamy w siłę. W relacje. W emocje. W działania. Rośniemy wokół traum. Wypuszczamy nowe pędy. Pędy relacji, pędy wzrastania.
O życiu
Wszyscy potrzebujemy przytulenia. I tajemnic...
Listopad 2021 r.
Co to znaczy być ,,dobrą'' matką, żoną, córką? Czym w dzisiejszym świecie jest rodzina? Do czego prowadzi w naszym życiu niespełnienie? Jak zachować balans między potrzebami innych a życiem w zgodzie ze sobą? To pytania, które stawia w swoim najnowszym filmie ,,Moje wspaniałe życie'' Łukasz Grzegorzek.
O życiu
Żebyś była ładniejsza, młodsza i milsza...
Październik 2021 r.
Mam dosadne przeczucie, że czasy które nadchodzą nie będą wcale łatwe i przyjemne. Tym bardziej potrzebny nam jest krytyczny osąd, trzymanie się razem, szczera rozmowa o naszych traumach i małych potknięciach.
Geek Factory