Praktykujemy to yin...

Jeśli chcesz być nieszczęśliwy, myśl o nieszczęśliwych rzeczach. Jeśli chcesz być zadowolony, myśl o wszystkich tych rzeczach, które już masz
Praktykujemy tu yin.

A nocami trwa pełnia truskawkowa.
(Podobno wcale nie jest taka słodka ale pełna ta pełnia emocji jest).🍓

I dużo czytamy.
Oddychamy.
Jest bardzo kobieco.
Zarazem feministycznie też.

Nie jestem buddystką. (W ogóle jestem chyba tylko jestem tutaj po prostu na chwilkę i bez nazywania tego kim jestem tak sobie jestem.)

Ale w mojej ulubionej książce o yin jest napisane:

,, Pierwszą z dwóch strzał Buddy jest dukkha: będą momenty w życiu, kiedy pojawi się ból. Druga strzała, którą nazwał cierpieniem, spowodowana jest tym, co zrobimy z pierwszą strzałą, i dlatego jest opcjonalna. Możemy wybrać, by po prostu być z bólem, który pojawi się w naszym życiu, ale tego nie robimy: dokładamy do niego. Uwielbiamy tworzyć dramaty. Pewien komik powiedział kiedyś, że Boże Narodzenie to czas,gdy dysfunkcyjne rodziny spotykają się i ponownie wywołują u siebie traumy. To jest opcjonalne!”

(A Mądra Kobieta miesiąc temu w naszej rozmowie telefonicznej powiedziała mi, że Koronawirus jest pierwszym komornikiem, który zapukał do drzwi ludzkości.
Żyć jednak trzeba dalej - obie zgodnie stwierdziłyśmy.)

,,Jeśli chcesz być nieszczęśliwy, myśl o nieszczęśliwych rzeczach. Jeśli chcesz być zadowolony, myśl o wszystkich tych rzeczach, które już masz”.

...

Czerwcowa Joga Pełni

Yin Joga, Bernie Clark
Czerwiec 2020 r.
Katarzyna Szota-Eksner
Geek Factory