Inni też się zmagają...

Natalia de Barbaro pisze, że ,,jednym z przekonań, które są przyczyną największego poczucia osamotnienia i źródłem codziennego bólu, jest myśl, że wszyscy wokół ogarniają – albo w ogóle raz na zawsze ogarnęli.”
Inni też się zmagają – pisze w ,,Czułej Przewodniczce’’ Natalia de Barbaro. I że, chciałaby wierzyć, że po tych wszystkich zawirowaniach, medytacjach, rozwodach, małżeństwach, drogach i zakrętach – nastąpi wreszcie szczęśliwy happy end. I jeszcze - żeby nie mylić cudzej sceny z własnymi kulisami, bo jednak to robimy i ciągle przegrywamy, niepomni, że inni za kulisami są tacy sami jak my.W poniedziałek w małym osiedlowym sklepiku usłyszałam rozmowę telefoniczną pani sprzedawczyni ze swoją chorą mama. Mamie udało się wreszcie dostać do lekarza. Wybierałam pomidory i przysłuchiwałam się tej rozmowie. A potem zagadnęłam: ,,Ciężki czas, prawda?”. I wtedy zaczęłyśmy rozmawiać. O depresji z którą boryka się sprzedawczyni, o problemie z wizytą u specjalisty. I o tym jak ciężko jest jej wstawać każdego ranka.Niedawnej nocy nad Swystowym Sadem rozbłysło niebo pełne gwiazd. Patrzyłyśmy z Martą oniemiałe. (Podobno Marta zauważyła też jedną spadającą gwiazdę). Na drugi dzień gwałtownie rozpoczęła się odwilż. Droga pokryła się błotem ale ptaki zaczęły śpiewać jeszcze głośniej.
Warsztatowa przestrzeń sprawia, że zaczynamy być bardziej szczere. Tu jest łatwiej odsłonić to co miękkie i bezbronne.,,Wybaczyć sobie, że jestem człowiekiem”.
Jesteśmy jak wielki dom z wieloma domownikami. Pięknie ubrani siedzimy przy stołach. A co z tymi, którzy chowają się pod schodami? Na strychu? W kuchni i za szafą? (Czy czasem szlochają samotni w poduszkę?)

Natalia de Barbaro pisze, że ,,jednym z przekonań, które są przyczyną największego poczucia osamotnienia i źródłem codziennego bólu, jest myśl, że wszyscy wokół ogarniają – albo w ogóle raz na zawsze ogarnęli.”Z odwagą przyznawać się do swoich zmagań? Dzielić się rozstopami, marcowymi śniegami i lockdownami? Strachami i lękami? Trudami przedwiośnia i życia w tym kraju?

Wyjazdy i warsztaty podczas których patrzymy w gwiazdy jak również rozmawiamy szczerze o życiu i o bólu tutaj http://yogasana.pl/wyjazdy

Ostatnio na jodze czytamy Czułą Przewodniczkę, Natalii De Barbaro - polecma bardzo!Marzec 2021 r.
Katarzyna Szota-Eksner
Geek Factory