Spisuję kobiece opowieści

O życiu
O dobrym życiu... (posłuchajcie K3 podcastu Dariusza Bugalskiego)
Kwiecień 2024 r.
O herstorii, o mojej pasji i pracy z kobietami. I o życiu. Posłuchajcie K3 czyli podcastu o dobrym życiu Dariusza Bugalskiego.
O życiu
Normalne życie...
Marzec 2024 r.
Normalne życie w cieniu innych murów. Ogrodzić się by za wiele nie widzieć. Na ile mogę odwrócić oczy? A może nawet zamknąć oczy? Zobojętnieć? Dbać tylko o swój ogródek?
O życiu
50 lat minęło...
Marzec 2024 r.
50 róż i moje głębokie doświadczenie tego, że życie pomimo trudności i zmienności - jest piękne.
O książkach
Mężczyzna o pięknym głosie... (Ta chwila)
Marzec 2024 r.
I to nie jest o zdobywaniu szczytów. Magicznych momentach, które odmieniają nasze życie. Obietnicach cudownego życia. I tego, że wszystko jest możliwe.
O książkach
Ciała obce...
Luty 2024 r.
Kornel zmagający się ze stanami lękowymi, depresją i myślami samobójczymi - chłopak, którego w szpitalu psychiatrycznym wysłano na oddział dla młodych kobiet. (To tylko jeden z bohaterów Ciał obcych).
O życiu
Moja Herstoria. Pyskowice Stacja Kultury.
Luty 2024 r.
HerStorie
Prosta herstoria o pasji.
Luty 2024 r.
Żółty dom po lewej. Łatwo trafić. Drzwi otwiera mi kobieta o niezwykle ujmującym uśmiechu. Siwe kręcone włosy. I ten uśmiech. Nie jestem przyzwyczajona nie bywam w takich sytuacjach. (Mówi pani Elżbieta i tak rozpoczyna się nasza rozmowa.) Z zawodu jestem krawcową. Zwykłą krawcową. (Chwila ciszy) Szyję. Ale nie tak żeby projektować ale po prostu. Skrócić, przeszyć, zamek wszyć.
O życiu
Chwila oddechu (o filmie).
Luty 2024 r.
Fiński reżyser czule opowiada o romansie "zwyczajnych ludzi" – już nie najmłodszych, niezamożnych i z początku nie najszczęśliwszych.
O życiu
Patrzeć przez okno drugiego człowieka...
Luty 2024 r.
Ludzie i żywy kontakt. Choć bywa trudno i bywa za dużo i nie mam ostatnio czasu na pisanie to czuję, że żyję.
HerStorie
Moja herstoria. Pyskowice.
Styczeń 2024 r.
Pyskowice 2024. Dobry Nowy Rok.
HerStorie
Herstoria o sprawczości i działaniu. Anna Surdel z Pilchowic
Styczeń 2024 r.
Nie znam stanu nudy. Mam 72 lata, póki głowa sprawna to jest dobrze. Komputer ogarnęłam, telefon też, mam masę przyjaciół i chcę działać jak najdłużej.
HerStorie
Widzę w ludziach, to co dobre. Herstoria Anny Zwiorek-Rotkegel
Styczeń 2024 r.
Dwa lata temu otworzyłam pracownie w domu moich rodziców. Była to już konieczność ponieważ malowanie na rozłożonej foli w pokoju między łóżkiem a biurkiem stawało się męczące. Proszę sobie wyobrazić codzienne sprzątanie sztalugi i farb, o zapachu werniksu i farb olejnych już nie wspomnę.
Geek Factory