Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Na nic nie jest jeszcze za późno...
Marzec 2023 r.
Mimo że większość z tych opowieści jest słodko - gorzka, mam nadzieję, że dostarczyły państwu wielu wzruszeń, a być może niektórym dały też nadzieję, bo - jak mawiała Lusia - nigdy nie jest za późno. Na nic nie jest jeszcze za późno.
O życiu
Czeka cię to, po co sięgniesz...
Marzec 2023 r.
Z wydechem podziękuj sobie za praktykę. Niech umysł pokłoni się sercu. Namaste.
O życiu
Otwieram serce...
Luty 2023 r.
Na ostatnim zjeździe w Instytucie Gestalt jeden z prowadzących powiedział: otwieram serce to ryzykuję. I czasem też płaczę.
O życiu
Rzeka toczy kamienie...
Luty 2023 r.
W chacie pan R. opowiada o spotkanych na swojej drodze wilkach. I o rzece. Kiedy zaczynają się roztopy to rzeka staje się nieprzejezdna. Rzeka toczy kamienie, które pędzą z gór. Tak mówi pan R.
O życiu
Zobaczyć Wielkie Piękno...
Styczeń 2023 r.
Opowieść jakich wiele. Kaczka zniosła cztery jaja, lis zjadł kaczkę ale jaja zostawił. Jajkami zaopiekowała się pani kura, która je starannie wysiedziała a świeżo wyklute kaczątka wzięły ją za swoją mamę. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy kaczątka wskoczyły do jeziora w którym oczywiście zaczęły radośnie pływać i nurkować. Zrozpaczona kura szalała z niepokoju na brzegu. I wtedy (jak to w życiu bywa) przyszedł pan kogut.
O życiu
To minie...
Styczeń 2023 r.
Kilka lat temu kiedy byłam w dużym kryzysie prawie nieznajoma kobieta wsparła mnie swoją opowieścią a potem przysłała mi zdjęcie kartki z napisem: ,,To minie…” Mam ta kartkę do teraz przyklejoną na lodówce i patrzę na nią ciepło.
O życiu
Koniec Roku...
Grudzień 2022 r.
Nauczyłam się, że bardzo wiele możesz powiedzieć o człowieku poprzez sposób, w jaki radzi sobie w trzech sytuacjach: gdy pada deszcz, gdy zgubi mu się bagaż i gdy lampki choinkowe są totalnie poplątane.
O życiu
Kobieta na dachu.
Grudzień 2022 r.
Jeśli czujesz się samotna, jesteś w kryzysie psychicznym, to koniecznie szukaj pomocy.Umiejętność odczytywania sygnałów, że coś się dzieje ze mną niepokojącego jest ważna. Ważne jest rozmawianie o emocjach, o tym, że przeżywam smutek, wściekłość, lęk. Więzi społeczne są ważne.
O życiu
Bądź uważna na cierpienie!
Grudzień 2022 r.
Ale najpiękniejsze jest podsumowanie Kopińskiej:,,Mijając przechodniów, ludzi w autobusie czy pociągu, nie wiemy, jak dużego wysiłku wymaga niekiedy zwracanie się ku życiu.''
O życiu
Unikamy życia, ponieważ chcemy uniknąć śmierci...
Listopad 2022 r.
Jednak - mówiłem - choć nie możemy uciec od śmierci, możemy zmienić swój stosunek do niej. Zarówno z mego osobistego, jak i zawodowego doświadczenia wynika, że najbadziej boją się śmierci ci, którzy nie żyli w pełni. Można pokusić się o sformułowanie ogólnej prawdy: im bardziej nie spełnione życie, im więcej niezrealizowanego potencjału, tym większy lęk przed śmiercią.
O życiu
Czasem czuję mocniej...
Listopad 2022 r.
Ostatni dom stał całkiem samotnie pod ciemnozieloną ścianą świerkowego lasu i tu naprawdę zaczynało się pustkowie. Włóczykij szedł coraz szybciej, prosto w stronę lasu. Wtedy w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał...
O życiu
Jestem słońcem Ty wichurą...
Październik 2022 r.
I jak pisała Wisława Szymborska: „Jak żyć - spytał mnie w liście ktoś, kogo ja zamierzałam spytać o to samo.”
Geek Factory