Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Bądź uważna na cierpienie!
Grudzień 2022 r.
Ale najpiękniejsze jest podsumowanie Kopińskiej:,,Mijając przechodniów, ludzi w autobusie czy pociągu, nie wiemy, jak dużego wysiłku wymaga niekiedy zwracanie się ku życiu.''
O życiu
Unikamy życia, ponieważ chcemy uniknąć śmierci...
Listopad 2022 r.
Jednak - mówiłem - choć nie możemy uciec od śmierci, możemy zmienić swój stosunek do niej. Zarówno z mego osobistego, jak i zawodowego doświadczenia wynika, że najbadziej boją się śmierci ci, którzy nie żyli w pełni. Można pokusić się o sformułowanie ogólnej prawdy: im bardziej nie spełnione życie, im więcej niezrealizowanego potencjału, tym większy lęk przed śmiercią.
O życiu
Czasem czuję mocniej...
Listopad 2022 r.
Ostatni dom stał całkiem samotnie pod ciemnozieloną ścianą świerkowego lasu i tu naprawdę zaczynało się pustkowie. Włóczykij szedł coraz szybciej, prosto w stronę lasu. Wtedy w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał...
O życiu
Jestem słońcem Ty wichurą...
Październik 2022 r.
I jak pisała Wisława Szymborska: „Jak żyć - spytał mnie w liście ktoś, kogo ja zamierzałam spytać o to samo.”
O życiu
Sprawdzaj!
Październik 2022 r.
W utrzymaniu zdrowia psychicznego pomagają relacje i poczucie sprawczości. Dają szczęście.
O życiu
Mamy żyć tak, żeby chcieć wiecznie powtarzać swoje losy...
Wrzesień 2022 r.
Z wielu podobnych zdarzeń, jakie zaszły w ciągu naszego życia, wyciągamy wniosek, że kiedy kobiety nie mówią głośno, kiedy zbyt mało ludzi mówi głośno, cichnie też głos dzikiej kobiety, cichnie natura i świat przyrody.
O życiu
Podróż...
Wrzesień 2022 r.
Ale powoli, powoli, gdy zostawiłaś ich głosy za sobą, gwiazdy zaczęły świecić poprzez zasłony chmur, i pojawił się nowy głos, który powoli rozpoznałaś jako swój własny, który dotrzymywał ci towarzystwa gdy kroczyłaś głębiej i głębiej w świat.
O życiu
Trochę rozmawiamy a trochę milczymy...
Wrzesień 2022 r.
Patrzę na opadające liście. Czuję zimne poranki. Po jodze siedzimy na tarasie. Księżyc jasno świeci. Trochę rozmawiamy a trochę milczymy.
O życiu
Koty pamiętają z dni to, co ważne...
Sierpień 2022 r.
W głębi duszy zawsze się jednak obawiałam - ponieważ z natury jestem lękliwa - że pewne wydarzenia w życiu pozostaną poza moją możliwością kontroli czy zarządzania. Pewne wydarzenia po prostu się wydarzą
O życiu
Moje herstorie...
Sierpień 2022 r.
Trudne przeżycia, traumy możemy integrować przez ruch ale też przez opowieść. Ubrać je w ramy. I ja to właśnie staram się robić. To wszystko tutaj i w spisanych przeze mnie herstoriach.
O życiu
Kiedy człowiek przestaje się bać...
Sierpień 2022 r.
...i o tym żeby pomimo wieku i zwisającej skóry stanąć nago przed lustrem i patrzeć na siebie czule i bez wstydu...
O życiu
A tym czasem dalej trwa świat...
Lipiec 2022 r.
A tymczasem dalej trwa świat. Dalej słońce i przezroczyste kamyki deszczu suną przez krajobrazy, nad łąki i głębokie drzewa, nad góry i rzeki.
Geek Factory