Spisuję kobiece opowieści

O życiu
O tym co nieopowiedziane...
Maj 2019 r.
Ale ja myślę o bliznach typowo kobiecych. Często wynikających z naruszenia społecznych lub moralnych norm. (Podobno aborcja zostawia trwałe blizny. Podobnie jak i poronienie). I o tych, które skrywane są przez całe życie. Albo niezłomnie przechodzących w linii kobiecej z pokolenia na pokolenie.
O życiu
Język polski nie jest kobietą.
Maj 2019 r.
Jeśli kobieta wyszła za mąż a Wy znacie wyłącznie jej imię i panieńskie nazwisko to bardzo trudno będzie Wam ją odnaleźć. Dla badaczy i badaczek herstorii jest to wielki problem.
O życiu
Zupełnie nic mi nie żal...
Kwiecień 2019 r.
I to się zdarza. Nie tylko w pięknych książkach. Okrągłymi słowami w tych wszystkich mądrych poradnikach opisane.
O życiu
Najzupełniej wystarczy jej to co zrobiła...(Alice Munro i film)
Kwiecień 2019 r.
,,Trzydzieści lat temu pewna rodzina spędzała wakacje na wschodnim wybrzeżu Vanouver Island. Młody ojciec i matka, ich dwie córeczki i starsze małżeństwo, rodzice męża.” Pogoda była idealna.
O życiu
Dlatego właśnie lepiej jest mówić...
Kwiecień 2019 r.
Po warsztatach podeszła do mnie kobieta. Dojrzała i piękna. Kiedy mówiła to patrzyłam na jej twarz. To była taka twarz, którą zapamiętuje się na długo. Pełna blasku i widać na niej było mnóstwo uczuć i emocji.
O życiu
Teraz jesteśmy młodzi...
Marzec 2019 r.
Miesiąc temu siedziałam w małej surferskiej knajpce nad Oceanem Indyjskim.Barman puścił piosenkę, którą ja teraz puszczam moim dziewczynom na jodze. Rybacy wyciągali z morza pełne sieci wielkich krewetek, niebo było błękitne a kolory nasycone.
O życiu
#Nie jestem feministką#?
Styczeń 2019 r.
W grudniu na jodze w ramach relaksu czytałyśmy cieszący się wielkim uznaniem bestseller z listy New York Timesa, doskonały esej nigeryjskiej pisarki Chimamandy Ngozi Adichie powstały na podstawie prelekcji z konferencji TED.,,Wszyscy powinniśmy być feministami”.
O życiu
Naciskaj zawsze przycisk ,,w górę''!
Listopad 2018 r.
Audre Lorde, moja ulubiona afroamerykańska poetka i aktywistka. Lesbijka. Gniewna wojowniczka pisze:
O życiu
O życiu, pudełeczkach i dobrych chwilach...
Wrzesień 2018 r.
Życie składa się z przeróżnych pudełeczek. Już przeżyte układam na półkach. Półki jak te z książkami ciągną się od sufitu do podłogi. Pudełeczka stoją równo i grzecznie poukładane.
O życiu
Krótki list o siostrzeństwie...
Lipiec 2018 r.
Drogie czytelniczki, Czy znacie Irene Lusztig?  
Geek Factory