Zmysły to za mało...

Pyszne wino, smaczne jedzenie, muzyka i seks są super, ale bogate życie to tak naprawdę sensowne życie - głębokie relacje z ludźmi, staranie się o to, żeby uczynić świat nieco lepszym, podążanie za interesującymi, wymagającymi projektami, pewna doza zmagania się i niewygody również.
Na tym zdjęciu robię na basenie Meduzę czyli zanurzam uszy chociaż kiedyś koszmarnie się tego bałam. Mój Świat wtedy był raczej groźny. Teraz staram się wieść odważne życie. Kocham to życie i nieustanne starania.

,,W środku trochę się z siebie śmieję i staram się budować dystans do tych moich lęko-strachów. Mówię sobie, ale tak z przymrużeniem oka, za Herbertem: Bądź odważny/w ostatecznym rachunku/jedynie to się liczy.” Jak oswoić smoka, rozmowa z Bogdanem de Barbaro.

Różowy zachód słońca.
Wielowieś i wiatraki na horyzoncie.
Pola mówi, że to pewnie jak na bezdrożach Ameryki.
Chwilę jedziemy w tamtą stronę. (Ale potem zawracamy).

W tym tygodniu na jodze było o smutku i o lęku oraz o krzywdzie i winie. A dziś na deser o przyjemności.
(Książka Czując, rozmowy o emocjach Agnieszki Jucewicz)

A przecież kolejne wojny, pandemie, inflacje, kryzysy przed nami.

,,Pyszne wino, smaczne jedzenie, muzyka i seks są super, ale bogate życie to tak naprawdę sensowne życie - głębokie relacje z ludźmi, staranie się o to, żeby uczynić świat nieco lepszym, podążanie za interesującymi, wymagającymi projektami, pewna doza zmagania się i niewygody również.'' Zmysły to za mało, rozmowa z Paulem Bloomem.

Oraz odwaga. Odwagi zatem (szepczę sobie sama po cichutku i z czułością do ucha!)

Maj 2022 r.
Katarzyna Szota-Eksner
Geek Factory