Spisuję kobiece opowieści

O książkach
To na pewno wydarzyło się...
Czerwiec 2019 r.
To na pewno wydarzyło się pod wpływem jednego z Opowiadań Bizarnych Olgi Tokarczuk, które czytałam moim joginkom na jodze.
O książkach
Przemilczane herstorie....
Kwiecień 2019 r.
Wojna to jest męska sprawa. Historie wojen i konfliktów oglądamy zazwyczaj przecież z męskiej perspektywy. Braterstwo broni i ,,za mundurem panny sznurem’’.
O książkach
Becoming? O książce Michelle Obamy...
Marzec 2019 r.
Audre Lorde moja ulubiona czarna i gniewna feministka (poetka i lesbijka) pisze, że ,,gdy z konieczności uświadomiłam sobie własną śmiertelność to okazało się, że najbardziej żałuję milczenia”I że milczeń, które trzeba przerwać jest tak wiele. (Źródło: Audre Lorde, Siostra Outsiderką)
O książkach
Rzeczy, których nie wyrzuciłam...
Grudzień 2018 r.
Mama mojego taty pochodziła z Sosnowca. Jako młoda dziewczyna pojechała do pracy do Niemiec. Rodzina babci była bardzo biedna. Kiedy wróciła wydano ją szybko za mąż.Mój dziadek był kowalem.
O książkach
Nasza wspólna tajemnica....
Listopad 2018 r.
Na wsi gdzie spędzałam wakacje jako mała dziewczynka ludzie też szeptali. Ksiądz był młody i bardzo przystojny.
O książkach
Nie Obcy. O książce i o życiu...
Listopad 2018 r.
Pod koniec podstawówki dość burzliwie przechodziłam nastolatkowe konflikty między dziewczynkami. Zaprzyjaźniałam się oczywiście na śmierć i życie, a zmianę obiektu u mojej aktualnej przyjaciółki traktowałam tragicznie czyli jak koniec wszystkich końców świata.
O książkach
O końcach świata czyli hen daleko...
Październik 2018 r.
Mój iPhone pokazuje mi, że w stolicy Grenlandii Nuuk jest teraz temperatura -4 stopnie a w Workucie zero.
O książkach
O świństwie (czyli z klasyki literatury feministycznej).
Październik 2018 r.
Jest gruba jak świnia. Spasła się. Jak cię widza tak cię piszą. Mężczyźni to wolą blondynki. Ja bym nigdy! A ja zawsze!
O książkach
Głos kobiet w sferze publicznej (o książce i o życiu)
Październik 2018 r.
Z hukiem upuszczam filiżankę z kawą. Albo długopis. Drżą mi ręce. Gubię wątki i tracę głos.(Jeszcze kilka lat temu tuż przed publicznym wystąpieniem włączała mi się taka myśl.) Na szczęście w prawdziwym życiu (czyli poza moimi wyimaginowanymi lękami) zabieram głos w sytuacjach bardzo mi przyjaznych.Często wśród życzliwych kobiet.Na jodze, na warsztatach, w naszym klubie książki.
O książkach
Kopnij piłkę ponad chmury! (o książce i o sile kobiet)
Październik 2018 r.
Po zmroku kobiety nepalskie nie powinny wychodzić z domu więc spotkanie i rozmowa z nimi była bardzo utrudniona - mówi Iwona Szelezińska, autorka książki ,,Kopnij piłkę ponad chmury” (reportaże z Nepalu).
O książkach
Przecież ich nie zostawię!
Październik 2018 r.
Świat to jest pełen męskich bohaterów. I w książkach z historii aż się od nich roi. A nazwy ulic? Dobra, dobra jest przecież Maria Cure-Skłodowska. O co Wam chodzi?
O książkach
Krzątactwo i pyłki znad Sahary...
Wrzesień 2018 r.
Wczoraj znad Sahary napłynęła wielka chmura pyłu. Drobinki piasku pokryły mój świeżo umyty samochód, biały obrus na stole i przykurzyły kota, który akurat wygrzewał się w słońcu. A w Trójce mądry pan tłumaczył, że wszystko to z powodu układów barycznych, które sprzyjają transportowi powietrza z Afryki.
12
Geek Factory