Spisuję kobiece opowieści

O książkach
To nie jest literatura. To czarownictwo....
Listopad 2019 r.
Nazywana ją wielką czarownicą literatura brazylijskiej. ,,Uwaga na Clarice - lata temu jeden z przyjaciół przestrzegał czytelniczki. - To nie jest literatura. To czarownictwo.”
O książkach
Kobiece ciało to pole bitwy...
Sierpień 2019 r.
,,Według badań WHO Polki zajmują pierwszą pozycję wśród nastolatek z 42 europejskich krajów, jeśli chodzi o negatywną ocenę swojego wyglądu." Natomiast z badań TNS OBOP wynika, że ponad 80 procent kobiet z wyższym wykształceniem poddałoby się operacji plastycznej, gdyby mogło. Cytuję za ,,Seksuolożki. Sekrety gabinetów." Marta Szarejko.
O książkach
Coś co było Twoim największym skarbem. Uciekierka, Alice Munro
Sierpień 2019 r.
Dziwne wybory były łatwiejsze dla mężczyzn, których większość i tak znalazłaby sobie żony. W drugą stronę to nie działa.
O książkach
Matki i córki...
Lipiec 2019 r.
Ile nazwisk sławnych i pięknych kobiet potrafi wymienić Twoja córka? A ile nazwisk kobiet mądrych, mających wielkie osiągnięcia i wpływ na dzieje ludzkości? - pyta w jednym ze swoich felietonów Paulina Młynarska.
O książkach
To na pewno wydarzyło się...
Czerwiec 2019 r.
To na pewno wydarzyło się pod wpływem jednego z Opowiadań Bizarnych Olgi Tokarczuk, które czytałam moim joginkom na jodze.
O książkach
Przemilczane herstorie....
Kwiecień 2019 r.
Wojna to jest męska sprawa. Historie wojen i konfliktów oglądamy zazwyczaj przecież z męskiej perspektywy. Braterstwo broni i ,,za mundurem panny sznurem’’.
O książkach
Becoming? O książce Michelle Obamy...
Marzec 2019 r.
Audre Lorde moja ulubiona czarna i gniewna feministka (poetka i lesbijka) pisze, że ,,gdy z konieczności uświadomiłam sobie własną śmiertelność to okazało się, że najbardziej żałuję milczenia”I że milczeń, które trzeba przerwać jest tak wiele. (Źródło: Audre Lorde, Siostra Outsiderką)
O książkach
Rzeczy, których nie wyrzuciłam...
Grudzień 2018 r.
Mama mojego taty pochodziła z Sosnowca. Jako młoda dziewczyna pojechała do pracy do Niemiec. Rodzina babci była bardzo biedna. Kiedy wróciła wydano ją szybko za mąż.Mój dziadek był kowalem.
O książkach
Nasza wspólna tajemnica....
Listopad 2018 r.
Na wsi gdzie spędzałam wakacje jako mała dziewczynka ludzie też szeptali. Ksiądz był młody i bardzo przystojny.
O książkach
Nie Obcy. O książce i o życiu...
Listopad 2018 r.
Pod koniec podstawówki dość burzliwie przechodziłam nastolatkowe konflikty między dziewczynkami. Zaprzyjaźniałam się oczywiście na śmierć i życie, a zmianę obiektu u mojej aktualnej przyjaciółki traktowałam tragicznie czyli jak koniec wszystkich końców świata.
O książkach
O końcach świata czyli hen daleko...
Październik 2018 r.
Mój iPhone pokazuje mi, że w stolicy Grenlandii Nuuk jest teraz temperatura -4 stopnie a w Workucie zero.
O książkach
O świństwie (czyli z klasyki literatury feministycznej).
Październik 2018 r.
Jest gruba jak świnia. Spasła się. Jak cię widza tak cię piszą. Mężczyźni to wolą blondynki. Ja bym nigdy! A ja zawsze!
12
Geek Factory