Spisuję kobiece opowieści

O życiu
O dobrym życiu... (posłuchajcie K3 podcastu Dariusza Bugalskiego)
Kwiecień 2024 r.
O herstorii, o mojej pasji i pracy z kobietami. I o życiu. Posłuchajcie K3 czyli podcastu o dobrym życiu Dariusza Bugalskiego.
O życiu
Normalne życie...
Marzec 2024 r.
Normalne życie w cieniu innych murów. Ogrodzić się by za wiele nie widzieć. Na ile mogę odwrócić oczy? A może nawet zamknąć oczy? Zobojętnieć? Dbać tylko o swój ogródek?
O życiu
50 lat minęło...
Marzec 2024 r.
50 róż i moje głębokie doświadczenie tego, że życie pomimo trudności i zmienności - jest piękne.
O życiu
Moja Herstoria. Pyskowice Stacja Kultury.
Luty 2024 r.
O życiu
Chwila oddechu (o filmie).
Luty 2024 r.
Fiński reżyser czule opowiada o romansie "zwyczajnych ludzi" – już nie najmłodszych, niezamożnych i z początku nie najszczęśliwszych.
O życiu
Patrzeć przez okno drugiego człowieka...
Luty 2024 r.
Ludzie i żywy kontakt. Choć bywa trudno i bywa za dużo i nie mam ostatnio czasu na pisanie to czuję, że żyję.
O życiu
A któż jest szczęśliwy? :-)
Grudzień 2023 r.
Dlatego tak ważne jest wyznaczenie pól szacunku do siebie. Oriana Fallaci pisała: tylko wtedy, gdy uwierzymy w siebie samych, inni uwierzą w nas.
O życiu
Zobaczyć Neapol...
Grudzień 2023 r.
Zobaczyć Neapol i umrzeć. Umierać zdecydowanie nie chcę, w końcu mam jeszcze tyle do zrobienia ale już wiem, że w Europie nie znajdę nic bardziej intensywnego.
O życiu
Krótko. O szczęściu...
Listopad 2023 r.
Słuchając kobiet na warsztatach, jogach, wyjazdach a teraz również w gabinecie tak blisko jest mi do tego, że prawdziwa moc tkwi w spotkaniu i kontakcie z drugim człowiekiem.
O życiu
Powoli umiera ten...
Listopad 2023 r.
Powoli umiera ten, kto nie wywraca stołu. Kto jest nieszczęśliwy z pracy. Kto nie ryzykuje pewności dla niepewności realizacji Marzeń. Kto nie pozwoli sobie, przynajmniej jeden raz w życiu, uniknąć rozumnych rad i pójść za głosem Serca.
O życiu
Nie bać się jak ruda mysz...
Listopad 2023 r.
Stworzenie swoich małych pól bezpieczeństwa - absurdalnych, eleganckich, a może zwyczajnych - może pozwolić ,,nie bać się jak ruda mysz”. A ze smutku, gdy połączy się go ze spokojem, potrafią się narodzić najpiękniejsze z myśli.
O życiu
Powietrze pachnie wolnością i drogą...
Wrzesień 2023 r.
Dziś nad ulicą Wolności zawisł księżyc w pełni, szłam z psem w jego stronę. Wyjątkowo ciepła wrześniowa noc. Następny pociąg odjechał tuż obok. Podobno z ,,mojej” stacji można dojechać na Hel.
Geek Factory