Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Moja Herstoria...
Marzec 2022 r.
Gala Finałowa I edycji Liderek Równości - zostałam Liderką Równości województwa śląskiego!
O życiu
Rośniemy!
Marzec 2022 r.
Rośniemy wokół traum. Wypuszczamy nowe pędy. Pędy relacji, pędy wzrastania. Co nam pomoże przetrwać?
O życiu
Moja Herstoria czyli II Gliwicka Manifa
Marzec 2022 r.
II Gliwicka Manifa - Chcemy Żyć! Organizator Nic o nas bez, ruch kobiecy Gliwice Pyskowice
O życiu
Czego się boicie? O czym i dlaczego milczycie?
Marzec 2022 r.
Nie rozumiecie? Musimy rozmawiać! Nie wstydźcie się! Nie bądźcie tak krytyczni i negatywni! Ludzie muszą umieć ze sobą rozmawiać. Nie rozumiecie, że to my decydujemy o tym jak wygląda świat?
O życiu
Nadzieja w Mroku...
Marzec 2022 r.
To nie jest naiwna nadzieja. Nadzieja ta nie jest wiarą w to, że wszystko będzie dobrze. Tym bardziej teraz, kiedy widzimy wokół siebie niezliczone dowody ogromnego cierpienia i olbrzymich zniszczeń. Ta nasza nadzieja jest powiązana z szeroką perspektywą i możliwościami, które zachęcają nas do działania albo wręcz się go od nas domagają.
HerStorie
Nie ma złych, czy dobrych uczuć...
Marzec 2022 r.
Nie ma złych czy dobrych uczuć. One po prostu są. Tak jak ten lęk, który nam towarzyszy. Jesteśmy z nim. Z tym lękiem. Jesteśmy w tym wszyscy.
O życiu
To wszystko się przeplata...
Luty 2022 r.
Czytam dalej. Stwierdzono, że delfiny po śmierci towarzysza odmawiają przyjmowania pokarmu (…) zaobserwowano, że gęsi reagują na tego typu zdarzenie lataniem i nawoływaniem; szukają tak długo, aż same tracą orientację i giną.
O życiu
Czuj wszystko!
Luty 2022 r.
A ja jak w tym wierszu Zoe Leonard, który dwa wątki niżej możecie przeczytać - chcę się dowiedzieć, dlaczego w pewnym momencie przywykliśmy. Dlaczego przywykłyśmy?Nie czujemy złości. Wkurwu. Zamiast złości czujemy smutek. Albo się boimy. (Dlaczego ciągle się czegoś boimy?)
O życiu
Droga do Skały...
Styczeń 2022 r.
Teraz pomimo zasp Galloperek dzielnie pnie się do góry. W pewnym momencie jednak wypadamy z traktu. Samochód uderza tyłem w drzewo i grzęźnie w rozjeżdżonym śniegu. (Zepsuta jest obudowa tablicy rejestracyjnej i jest mi z tego powodu bardzo smutno ale zaraz potem smutek przeradza się w działanie.)
O życiu
Za dużo się martwiłam...
Styczeń 2022 r.
Tak dużo się martwiłam. Czy ogród urośnie, czy rzeki popłyną we właściwym kierunku, czy ziemia obróci się zgodnie z nauką, a jeśli nie, jak mogę to poprawić?
O książkach
Zwierzę...
Styczeń 2022 r.
Kiedy doszliśmy do pozycji trupa, Alice puściła White Pepper Ice Cream, Cibo Matto. Chodziła po sali między leżącymi ciałami, kucała przy każdej głowie i obiema dłońmi rozpłaszczała przestrzeń między ramionami a piersią. Kiedy zrobiła tak ze mną, mimowolnie otworzyłam oczy i popatrzyłyśmy na siebie. Poczułam, jak błękit jej oczu odbija się w moich. Prawie zemdlałam. Niedługo potem wstałam i wyszłam z zajęć przed namaste.
O życiu
Droga cz.3
Styczeń 2022 r.
Świętowanie jest ważne. W każdym czasie. Każdy czas jest ważny. Nadciąga Nowy Rok.
Geek Factory