Spisuję kobiece opowieści

O książkach
O końcach świata czyli hen daleko...
Październik 2018 r.
Mój iPhone pokazuje mi, że w stolicy Grenlandii Nuuk jest teraz temperatura -4 stopnie a w Workucie zero.
HerStorie
Moc i siła Inki!
Październik 2018 r.
O Ince opowiedziała mi znajoma joginka. Rozmawiałyśmy długo przez telefon. O kobiecości, o sile kobiet (jak zawsze). Wcześniej Aneta napisała do mnie:„Kasiu czy wciąż szukasz bohaterek do swojej książki? Pytam, bo poruszyła mnie bardzo historia mojej uczennicy, ta historia mogłaby być wielką inspiracją dla kobiet a w szczególności dla młodych dziewczyn!”
HerStorie
HERSTORY czyli herstoria Małgorzaty (MTJ)
Październik 2018 r.
Kiedy Małgorzata pisze na swoim facebookowym profilu o Wielkim Pochodzie Herstorycznym, który zorganizowała podczas IX Kongresu Kobiet w Poznaniu, to jeden z internautów pyta:- A co to u diaska jest ta herstoria?Ha! No właśnie!
O książkach
O świństwie (czyli z klasyki literatury feministycznej).
Październik 2018 r.
Jest gruba jak świnia. Spasła się. Jak cię widza tak cię piszą. Mężczyźni to wolą blondynki. Ja bym nigdy! A ja zawsze!
HerStorie
Monika. Kobieta w drodze.
Październik 2018 r.
Monika. Kobieta w drodze. Kiedy myślę o kobiecie, która szuka i nigdy w tym szukaniu nie ustaje, to od razu przychodzi mi na myśl Monika. Drobna, niska brunetka, o ciemnej karnacji, która wszędzie wygląda „jakby była nie stąd”. Kobieta w procesie. W drodze. W zmianie. Fotografka i prawniczka. Sportsmenka. Pani prokurator od trudnych dziecięcych spraw. Mama trójki dzieci. Trochę wiedźma, trochę czarownica o niezwykle przenikliwych obserwacjach. Wegetarianka od 20 lat. Feministka.
O książkach
Głos kobiet w sferze publicznej (o książce i o życiu)
Październik 2018 r.
Z hukiem upuszczam filiżankę z kawą. Albo długopis. Drżą mi ręce. Gubię wątki i tracę głos.(Jeszcze kilka lat temu tuż przed publicznym wystąpieniem włączała mi się taka myśl.) Na szczęście w prawdziwym życiu (czyli poza moimi wyimaginowanymi lękami) zabieram głos w sytuacjach bardzo mi przyjaznych.Często wśród życzliwych kobiet.Na jodze, na warsztatach, w naszym klubie książki.
HerStorie
Miejsce, które mam w sobie. Opowieść o Patrycji.
Październik 2018 r.
Mówią:-Powinnaś znać swoje miejsce.-Grunt to znaleźć swoje miejsce na ziemi. Bo bez tego ani rusz.I jeszcze dodają w dobrej wierze:- Nie daj innym zająć swojego miejsca.
O książkach
Kopnij piłkę ponad chmury! (o książce i o sile kobiet)
Październik 2018 r.
Po zmroku kobiety nepalskie nie powinny wychodzić z domu więc spotkanie i rozmowa z nimi była bardzo utrudniona - mówi Iwona Szelezińska, autorka książki ,,Kopnij piłkę ponad chmury” (reportaże z Nepalu).
O książkach
Przecież ich nie zostawię!
Październik 2018 r.
Świat to jest pełen męskich bohaterów. I w książkach z historii aż się od nich roi. A nazwy ulic? Dobra, dobra jest przecież Maria Cure-Skłodowska. O co Wam chodzi?
HerStorie
Michalina. Biegająca malarka.
Wrzesień 2018 r.
„Czasami zastanawiam się, ile jeszcze kilometrów muszę przebiec, przejechać, przebrnąć, aby mieć dość? I jak długo to wszystko potrwa? Jednak potem przychodzi to dziwne uczucie, że chcę być tam, gdzie mnie nie ma. A gdy dotrę i jestem, to nie wystarcza.” (Michalina Trefon po Leśnym Biegu Przełajowym, dystans 22 km)
HerStorie
Pani Monika. Jestem szczęśliwa z tym co jest.
Wrzesień 2018 r.
Moja babcia mieszkała przy wiejskiej drodze w małym domku przyklejonym do kuźni i zabudowań gospodarczych. Mój dziadek umarł dużo wcześniej, był kowalem. Ten dom to były w zasadzie trzy pomieszczenia – sień, izba z piecem i łóżkiem przykrytym wielką pierzyną i drugi pokój, taki bardziej gościnny, z reprodukcją obrazu, którego jako dziecko bardzo się bałam.
O życiu
O życiu, pudełeczkach i dobrych chwilach...
Wrzesień 2018 r.
Życie składa się z przeróżnych pudełeczek. Już przeżyte układam na półkach. Półki jak te z książkami ciągną się od sufitu do podłogi. Pudełeczka stoją równo i grzecznie poukładane.
Geek Factory