Spisuję kobiece opowieści

O książkach
Głos kobiet w sferze publicznej (o książce i o życiu)
Październik 2018 r.
Z hukiem upuszczam filiżankę z kawą. Albo długopis. Drżą mi ręce. Gubię wątki i tracę głos.(Jeszcze kilka lat temu tuż przed publicznym wystąpieniem włączała mi się taka myśl.) Na szczęście w prawdziwym życiu (czyli poza moimi wyimaginowanymi lękami) zabieram głos w sytuacjach bardzo mi przyjaznych.Często wśród życzliwych kobiet.Na jodze, na warsztatach, w naszym klubie książki.
HerStorie
Miejsce, które mam w sobie. Opowieść o Patrycji.
Październik 2018 r.
Mówią:-Powinnaś znać swoje miejsce.-Grunt to znaleźć swoje miejsce na ziemi. Bo bez tego ani rusz.I jeszcze dodają w dobrej wierze:- Nie daj innym zająć swojego miejsca.
O książkach
Kopnij piłkę ponad chmury! (o książce i o sile kobiet)
Październik 2018 r.
Po zmroku kobiety nepalskie nie powinny wychodzić z domu więc spotkanie i rozmowa z nimi była bardzo utrudniona - mówi Iwona Szelezińska, autorka książki ,,Kopnij piłkę ponad chmury” (reportaże z Nepalu).
O książkach
Przecież ich nie zostawię!
Październik 2018 r.
Świat to jest pełen męskich bohaterów. I w książkach z historii aż się od nich roi. A nazwy ulic? Dobra, dobra jest przecież Maria Cure-Skłodowska. O co Wam chodzi?
HerStorie
Michalina. Biegająca malarka.
Wrzesień 2018 r.
„Czasami zastanawiam się, ile jeszcze kilometrów muszę przebiec, przejechać, przebrnąć, aby mieć dość? I jak długo to wszystko potrwa? Jednak potem przychodzi to dziwne uczucie, że chcę być tam, gdzie mnie nie ma. A gdy dotrę i jestem, to nie wystarcza.” (Michalina Trefon po Leśnym Biegu Przełajowym, dystans 22 km)
HerStorie
Pani Monika. Jestem szczęśliwa z tym co jest.
Wrzesień 2018 r.
Moja babcia mieszkała przy wiejskiej drodze w małym domku przyklejonym do kuźni i zabudowań gospodarczych. Mój dziadek umarł dużo wcześniej, był kowalem. Ten dom to były w zasadzie trzy pomieszczenia – sień, izba z piecem i łóżkiem przykrytym wielką pierzyną i drugi pokój, taki bardziej gościnny, z reprodukcją obrazu, którego jako dziecko bardzo się bałam.
O życiu
O życiu, pudełeczkach i dobrych chwilach...
Wrzesień 2018 r.
Życie składa się z przeróżnych pudełeczek. Już przeżyte układam na półkach. Półki jak te z książkami ciągną się od sufitu do podłogi. Pudełeczka stoją równo i grzecznie poukładane.
O książkach
Krzątactwo i pyłki znad Sahary...
Wrzesień 2018 r.
Wczoraj znad Sahary napłynęła wielka chmura pyłu. Drobinki piasku pokryły mój świeżo umyty samochód, biały obrus na stole i przykurzyły kota, który akurat wygrzewał się w słońcu. A w Trójce mądry pan tłumaczył, że wszystko to z powodu układów barycznych, które sprzyjają transportowi powietrza z Afryki.
O życiu
Krótki list o siostrzeństwie...
Lipiec 2018 r.
Drogie czytelniczki, Czy znacie Irene Lusztig?  
O książkach
Krowy morskie i wiersz Audre Lorde...
Lipiec 2018 r.
Krowa, którą spotkałyśmy w pewien letni weekend schodząc z gór miała duże oczy. I rzęsy, które nadawały jej spojrzeniu łagodności...
HerStorie
Niezwykle konkretna, ale też przerywana chwilami wzruszenia opowieść o babci Stanisławie...
Lipiec 2018 r.
- Cześć, chciałbym opowiedzieć Ci o mojej babci. To będzie historia w temacie silnych kobiet. Kobiet, zmuszanych do ślubów, tak żeby majątek pozostał w rodzinie. Kobiet samotnie wychowujących dzieci. Kobiet ciężko pracujących. Czy to byłoby dla Ciebie interesujące? Taka kobieta z przeszłości? (Bruno napisał do mnie w niedzielę, z samego rana).
Geek Factory