Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Niech umysł pokłoni się sercu...
Luty 2020 r.
Książka ,,Po rozstaniu” izraelskiej pisarki Zeruya Shalev szarpie mną do bólu (nie, nie to nie jest egzaltacja - książka jest tak właśnie napisana za co autorka została przez recenzentów nazwana - za bardzo emocjonalną, za bardzo kobiecą, typowo kobiecą, emocjonalnie labilną, błądząca a ja to myślę, że nie każdy ją zrozumie i ach co to za kobieca literatura jest, te duszne sytuacje, i piekło rozstania, melodramat i banał taki owaki, niech się ta pani ogarnie w końcu!)
O życiu
Kino Kobiet z Pyskowic i film Żona...
Luty 2020 r.
Na koniec swojej opowieści dodała: Dziękuję, że jest pani naszą pyskowicką feministką. (Uśmiechnęłam się wewnętrznie).
HerStorie
Trzy herstorie...
Luty 2020 r.
Ostatnio na jodze słuchamy Elvisa. To dość karkołomne połączenie - jogi, Elvisa, świeczek, czytania, kobiecych opowieści i feminizmu. Ale równocześnie bardzo kojące.
O życiu
Tak. Myślę o lecie...
Styczeń 2020 r.
,, Kolor różowy czyli minus zielony.Nadchodzi zima i chłód staje się coraz bardziej dotkliwy. Wskaźniki zanieczyszczeń powietrza przesuwają się na skali koloru w stronę coraz bardziej toksycznego różu. Smętny pejzaż zielonego czarnego Śląska. Każdej zimy próbując sięgnąć wzrokiem jak najdalej w niebo mylimy stado czarnych wron z unoszącymi się płatkami czarnego śniegu-skrawkami palonych śmieci i sadzy.”…
O życiu
O podróżach nie tylko na Drugi Koniec Świata...
Styczeń 2020 r.
Przez kolejne lata wszystko się zmieniało. Coś wielkiego znikało za horyzontem. Rodziło się nowe. Jedno oswajałam a drugie żegnałam. Poznane światy zmniejszały się i stawały całkiem znajome.
O życiu
Tym razem o jodze...
Styczeń 2020 r.
Żaden nauczyciel nie wie, co czujesz, wiec w tych momentach bądź swoim własnym guru i rozwijaj swoją mądrość. Bernie Clark, Yin Joga
O życiu
Córki są do wielkich zadań...!
Grudzień 2019 r.
Osobiste konkursy piękności organizujemy sobie każdego dnia.
O życiu
Krótko o szczęściu...
Grudzień 2019 r.
Na końcu drogi stała malutka dziewczynka w długim nieprzemakalnym płaszczu i w czerwonych gumowcach. Taplała się w wielkiej kałuży. Wyglądała jak kolorowy ptak.
HerStorie
Słowa mają moc!
Grudzień 2019 r.
Słowa maja moc. Bądźmy zatem odważnymi twórczyniami naszego języka a nie jego posłusznymi naśladowczyniami! 💪🏻
O życiu
To jak nadzieja w mroku...
Grudzień 2019 r.
Ale liczy się przecież moment zadzierzgnięcia. Drobne rzeczy nigdy się zupełnie nie rozpierzchają. To jak nadzieja w mroku.
O życiu
Czy jest pan szczęśliwy...?
Grudzień 2019 r.
Bo ludzie często projektują swoje lęki na innych. Doradzają nieproszeni. Kompulsywnie mówią o rzeczach, które ich przerażają. Albo rozpaczliwie szukają rozmówcy do tylko swoich tematów.
O życiu
Opowieść o przechodzeniu jesieni w zimę. I o Muminkach...
Grudzień 2019 r.
Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie jest przykrym okresem. Zabezpiecza się wtedy różne rzeczy, gromadzi się i chowa jak największą ilość zapasów. Przyjemnie jest zebrać wszystko, co się ma, tuż przy sobie, możliwie najbliżej, zmagazynować swoje ciepło i myśli i skryć się w głębokiej dziurze, w samiutkim środku, tam gdzie bezpiecznie, gdzie można bronić tego, co ważne i cenne, i swoje własne. A potem niech sobie sztormy, ziąb i ciemności przychodzą, kiedy chcą. Niech tłuką o ściany, szukając po omacku wejścia, i tak go nie znajdą, bo wszystko jest zamknięte, a w środku siedzi ten, kto był przezorny, siedzi i śmieje się, zadowolony z ciepła i samotności.
Geek Factory