Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Sprawy być może nieoczywiste...
Grudzień 2021 r.
Można się nie angażować w politykę ale w końcu to polityka zaangażuje się w Ciebie. Wyskoczy z lodówki i nie będziesz już miała wyboru. Bo polityczne często staje się prywatne.
O życiu
Odwagi!
Grudzień 2021 r.
Ale jest też koncepcja dezintegracji pozytywnej, która mówi o tym, że kryzys psychiczny zawsze wznosi nas na trochę wyższy poziom i że wychodząc z kryzysu, nigdy nie lądujemy w tym samym miejscu, tylko zawsze piętro wyżej. (Nie byłabym sobą gdybym o tym właśnie nie przeczytała).
O życiu
O tym co niewypowiedziane...
Grudzień 2021 r.
I jeszcze myślę o tym, że czasem na jogę przychodzicie spięte a potem tama pęka. Ale też ważne jest to, że jesteśmy razem. Rozmawiamy. Bo najgorsze jest milczenie.
O życiu
Chciałam napisać, żebyście nie bały się mojej jogi...
Grudzień 2021 r.
W tym szalonym świecie uczymy się oddychać. Uczymy się odwagi. Uziemienia. Bycia razem. Dzikości.
O życiu
Nie ma dobrego życia w złym świecie...
Listopad 2021 r.
I wracając do Kongresu i prof. Środy. Nie ma dobrego życia w złym świecie. Relacje, budowanie więzi, empatia. Bycie blisko. Słowa. Pisanie, mówienie. Rozmowa. To wszystko ma moc.
O życiu
Pewnie niedługo spadnie pierwszy śnieg...
Listopad 2021 r.
Grabię liście i myślę o tym co zrobi kobieta w lesie, która ma miesiączkę. Albo ten tłum na granicy - jak to jest stać w takim tłumie. Jeśli komuś chce się siku. Albo się boi bardzo.Oraz o tym, że migranci podobno przypuścili atak.
O książkach
O tym co nam pomoże przetrwać...
Listopad 2021 r.
Obrastamy w siłę. W relacje. W emocje. W działania. Rośniemy wokół traum. Wypuszczamy nowe pędy. Pędy relacji, pędy wzrastania.
O życiu
Wszyscy potrzebujemy przytulenia. I tajemnic...
Listopad 2021 r.
Co to znaczy być ,,dobrą'' matką, żoną, córką? Czym w dzisiejszym świecie jest rodzina? Do czego prowadzi w naszym życiu niespełnienie? Jak zachować balans między potrzebami innych a życiem w zgodzie ze sobą? To pytania, które stawia w swoim najnowszym filmie ,,Moje wspaniałe życie'' Łukasz Grzegorzek.
O życiu
Żebyś była ładniejsza, młodsza i milsza...
Październik 2021 r.
Mam dosadne przeczucie, że czasy które nadchodzą nie będą wcale łatwe i przyjemne. Tym bardziej potrzebny nam jest krytyczny osąd, trzymanie się razem, szczera rozmowa o naszych traumach i małych potknięciach.
O życiu
Ballada o chochli :-)
Październik 2021 r.
Jest we mnie (jak pewnie w każdym z nas) trochę lęków i obaw, które jednak rozpuszczają się w takich chwilach. Przypadkowych spotkań. Gorączkowego i absurdalnego poszukiwania chochli, którą ukradło jakieś dziwne zwierzątko.
O życiu
Ważne spotkanie dwóch kobiet...
Październik 2021 r.
Owszem robimy sobie czasem po jodze ładne fotki i nawet składamy usta w dzióbki. Ale częściej rozmawiamy o trudnych sprawach. Wspieramy się. Dajemy sobie siostrzeństwo i siłę. Płaczemy i śmiejemy się. Jesteśmy blisko.
O książkach
To jest smutna książka...
Październik 2021 r.
Bądź piękna, bądź grzeczna, miej czyste myśli i czyste sny, uśmiechaj się, bądź fun, bądź trendi, miej stajla, dziewczyno, miej klasę, twoje włosy są tego warte, spójrz w wyszczuplające lustro w markowym, eleganckim sklepie, jaka piękna, a jaka zgrabna, nie zapomnij o lekkim makijażu, krem przeciwzmarszczkowy dla dwudziestopięciolatek, dieta jogurtowa, dieta białkowa, dieta sto kalorii, dwa plasterki świnki zawiniętej w liść sałaty i sok pomarańczowy. Pamiętaj, brzuch należy mieć wciągnięty, a piersi duże i pełne, duże jasne, włosy długie bez końcówek rozdwajających się, twarz uśmiechnięta, zęby wyszczerzone. Piękna kobieta zna swoje miejsce.
Geek Factory