Spisuję kobiece opowieści

HerStorie
Miejsce, które mam w sobie. Opowieść o Patrycji.
Październik 2018 r.
Mówią:-Powinnaś znać swoje miejsce.-Grunt to znaleźć swoje miejsce na ziemi. Bo bez tego ani rusz.I jeszcze dodają w dobrej wierze:- Nie daj innym zająć swojego miejsca.
HerStorie
Michalina. Biegająca malarka.
Wrzesień 2018 r.
„Czasami zastanawiam się, ile jeszcze kilometrów muszę przebiec, przejechać, przebrnąć, aby mieć dość? I jak długo to wszystko potrwa? Jednak potem przychodzi to dziwne uczucie, że chcę być tam, gdzie mnie nie ma. A gdy dotrę i jestem, to nie wystarcza.” (Michalina Trefon po Leśnym Biegu Przełajowym, dystans 22 km)
HerStorie
Pani Monika. Jestem szczęśliwa z tym co jest.
Wrzesień 2018 r.
Moja babcia mieszkała przy wiejskiej drodze w małym domku przyklejonym do kuźni i zabudowań gospodarczych. Mój dziadek umarł dużo wcześniej, był kowalem. Ten dom to były w zasadzie trzy pomieszczenia – sień, izba z piecem i łóżkiem przykrytym wielką pierzyną i drugi pokój, taki bardziej gościnny, z reprodukcją obrazu, którego jako dziecko bardzo się bałam.
HerStorie
Niezwykle konkretna, ale też przerywana chwilami wzruszenia opowieść o babci Stanisławie...
Lipiec 2018 r.
- Cześć, chciałbym opowiedzieć Ci o mojej babci. To będzie historia w temacie silnych kobiet. Kobiet, zmuszanych do ślubów, tak żeby majątek pozostał w rodzinie. Kobiet samotnie wychowujących dzieci. Kobiet ciężko pracujących. Czy to byłoby dla Ciebie interesujące? Taka kobieta z przeszłości? (Bruno napisał do mnie w niedzielę, z samego rana).
123
Geek Factory