Spisuję kobiece opowieści

O życiu
W pogoni...
Marzec 2023 r.
Byłabym ślepa gdybym nie zauważała tych wszystkich mniej lub bardziej delikatnych sygnałów przemijania. Z mojego ciała. Byłabym ślepa gdybym nie zauważała prób podejmowanych przez niektóre kobiety. Prób zatrzymania czasu, prób niestety i tak zdanych na porażkę.
O życiu
Na nic nie jest jeszcze za późno...
Marzec 2023 r.
Mimo że większość z tych opowieści jest słodko - gorzka, mam nadzieję, że dostarczyły państwu wielu wzruszeń, a być może niektórym dały też nadzieję, bo - jak mawiała Lusia - nigdy nie jest za późno. Na nic nie jest jeszcze za późno.
O życiu
Czeka cię to, po co sięgniesz...
Marzec 2023 r.
Z wydechem podziękuj sobie za praktykę. Niech umysł pokłoni się sercu. Namaste.
O życiu
Z otwartymi oczami...
Luty 2023 r.
Życie wije się jak leśna ścieżka. Są okresy kwitnienia i takie kiedy liście z nas opadają odsłaniając nagi szkielet.
O życiu
Otwieram serce...
Luty 2023 r.
Na ostatnim zjeździe w Instytucie Gestalt jeden z prowadzących powiedział: otwieram serce to ryzykuję. I czasem też płaczę.
O życiu
Rzeka toczy kamienie...
Luty 2023 r.
W chacie pan R. opowiada o spotkanych na swojej drodze wilkach. I o rzece. Kiedy zaczynają się roztopy to rzeka staje się nieprzejezdna. Rzeka toczy kamienie, które pędzą z gór. Tak mówi pan R.
O życiu
Zobaczyć Wielkie Piękno...
Styczeń 2023 r.
Opowieść jakich wiele. Kaczka zniosła cztery jaja, lis zjadł kaczkę ale jaja zostawił. Jajkami zaopiekowała się pani kura, która je starannie wysiedziała a świeżo wyklute kaczątka wzięły ją za swoją mamę. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy kaczątka wskoczyły do jeziora w którym oczywiście zaczęły radośnie pływać i nurkować. Zrozpaczona kura szalała z niepokoju na brzegu. I wtedy (jak to w życiu bywa) przyszedł pan kogut.
O życiu
To minie...
Styczeń 2023 r.
Kilka lat temu kiedy byłam w dużym kryzysie prawie nieznajoma kobieta wsparła mnie swoją opowieścią a potem przysłała mi zdjęcie kartki z napisem: ,,To minie…” Mam ta kartkę do teraz przyklejoną na lodówce i patrzę na nią ciepło.
O życiu
Lubię ten stan!
Styczeń 2023 r.
Ugotowaliśmy kaszę z warzywami. Noc była ciepła. Niedźwiedzie spały mocno zapewne pochrapując miarowo i śniąc o tłustych czasach. Przez ponad dobę nie spotkaliśmy żadnego człowieka ale dzielnie towarzyszył nam pies Futu. W pobliskim strumyku krzątały się pracowicie bobry. Północ przespaliśmy, ale to nie szkodzi.
O życiu
Koniec Roku...
Grudzień 2022 r.
Nauczyłam się, że bardzo wiele możesz powiedzieć o człowieku poprzez sposób, w jaki radzi sobie w trzech sytuacjach: gdy pada deszcz, gdy zgubi mu się bagaż i gdy lampki choinkowe są totalnie poplątane.
O życiu
Kobieta na dachu.
Grudzień 2022 r.
Jeśli czujesz się samotna, jesteś w kryzysie psychicznym, to koniecznie szukaj pomocy.Umiejętność odczytywania sygnałów, że coś się dzieje ze mną niepokojącego jest ważna. Ważne jest rozmawianie o emocjach, o tym, że przeżywam smutek, wściekłość, lęk. Więzi społeczne są ważne.
O życiu
Teraz trwa pełnia...
Grudzień 2022 r.
Przyjmuję także, że magia i iluzja, choć mogą być bogate i kuszące, ostatecznie osłabiają ludzkiego ducha. I serio traktuję słowa Thomasa Hardy’ego: Jeżeli jest jakaś droga ku Lepszemu, to wymaga ona bezwzględnie dokładnego przyjrzenia się Najgorszemu.
Geek Factory