Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Powietrze pachnie wolnością i drogą...
Wrzesień 2023 r.
Dziś nad ulicą Wolności zawisł księżyc w pełni, szłam z psem w jego stronę. Wyjątkowo ciepła wrześniowa noc. Następny pociąg odjechał tuż obok. Podobno z ,,mojej” stacji można dojechać na Hel.
O życiu
By wyzdrowieć...
Wrzesień 2023 r.
Jak powstaje perła? Pojawia się coś zagrażającego dla małży. Małża tworzy otoczki dookoła tej intruzywnej części - to może być drobinka piasku albo nawet mała rybka. W miejscu, gdzie utkwi ciało obce, powstaje dołek, który stopniowo się pogłębia, a następnie zasklepia wokół intruza, tworząc strukturę zwaną woreczkiem perłotwórczym. Otoczki wokół intruzywnej części. I tak powstanie perła. Wzrost posttraumatyczny. Możemy obudować ciało obce dobrymi doświadczeniami. Swoimi zasobami? Wsparciem innych ludzi?
O życiu
Najdłuższe dni w roku...
Lipiec 2023 r.
Czytam kobietom na jodze ,,Ucieczkę niedźwiedzicy'' Joanny Bator. Stara kobieta (od kiedy zaczyna się ,,stara kobieta”?) chce umrzeć. Ale spotyka niedźwiedzicę o zapachu wolności.
O życiu
Najciekawsze pozostaje zawsze w cieniu, w tym, co niewidoczne...
Czerwiec 2023 r.
Niektóre za to udaje mi się poluzować. Puszczam je lekko i patrzę jak unoszą się na wietrze. Czasem wydaje mi się, że nie zdążę. Czas przychodzi i odchodzi. Jest już za późno? Nie jest za późno?
O życiu
Tak czasem wygląda świat...
Czerwiec 2023 r.
rupi kaur pisze: nie można tak po prostu obudzić się jako motyl...
O życiu
Co ja na to?
Maj 2023 r.
Bogdan de Barbaro w książce ,,Po co światu psychoterapia'' pięknie pisze o uczestnictwie w życiu. I że nie jest to bieg na jedno okrążenie stadionu, ani nawet maraton. To sztafeta, w której przez pewien czas (zwany naszym życiem) w tym biegu uczestniczymy.
O życiu
Rób swoje!
Maj 2023 r.
Nigdy nie przestawaj (szepczę sobie po cichutku). Nawet pomimo zmęczenia i różnych przeciwności. Rób swoje!
O życiu
Tu i teraz. Tam i wtedy.
Maj 2023 r.
Jesteśmy pocięci na kawałeczki. Ale to zawodowo czy prywatnie? Ale to w domu czy w pracy? No to w końcu tak czy nie?
O życiu
Śpiewać w samochodzie, zdjąć buty w deszczu...?
Maj 2023 r.
Jogę w tym tygodniu zaczynałyśmy wizualizacją rzeki, która płynie wzdłuż kręgosłupa od odcinka szyjnego w dół. W jakim kolorze jest ta woda? Czy płynie wartko, czy spokojnie? W jakiej jest temperaturze? Co niesie ze sobą?
O życiu
Na zapas. Na jutro. Na dziś.
Kwiecień 2023 r.
Czasem patrzę w górze ku Etnie. Widać ją tutaj niemal z każdego miejsca. Stoi dumna i niezłomna. Góruje nad miastem.
O życiu
Kiedy dziecko było dzieckiem...
Kwiecień 2023 r.
W zeszłym tygodniu na jodze robiłyśmy ćwiczenie w którym nasze dno miednicy spoczywało bezpośrednio na dłoni. Wdech i wydech.
O życiu
Słońce jednak zachodzi...
Marzec 2023 r.
Dawno żaden film nie trzymał mnie tak w napięciu. Pełen kontrastów i minimalistycznych kadrów przecinanych nagłymi aktami przemocy. (Wielokrotnie wstrzymywałam oddech.)  Być może jest to film o końcu starego. Zachód słońca właśnie nadchodzi. Stare przemija i jeszcze nie wiadomo co się wyłoni. Rozpadają się znane wzorce. Pojawia chaos.
Geek Factory