Spisuję kobiece opowieści

O życiu
Trochę rozmawiamy a trochę milczymy...
Wrzesień 2022 r.
Patrzę na opadające liście. Czuję zimne poranki. Po jodze siedzimy na tarasie. Księżyc jasno świeci. Trochę rozmawiamy a trochę milczymy.
O życiu
Koty pamiętają z dni to, co ważne...
Sierpień 2022 r.
W głębi duszy zawsze się jednak obawiałam - ponieważ z natury jestem lękliwa - że pewne wydarzenia w życiu pozostaną poza moją możliwością kontroli czy zarządzania. Pewne wydarzenia po prostu się wydarzą
O życiu
Moje herstorie...
Sierpień 2022 r.
Trudne przeżycia, traumy możemy integrować przez ruch ale też przez opowieść. Ubrać je w ramy. I ja to właśnie staram się robić. To wszystko tutaj i w spisanych przeze mnie herstoriach.
O życiu
To właśnie moje Bieszczady...
Sierpień 2022 r.
Na połoninie robię nic. Przede mną Wielka Przestrzeń. Za mną te wszystkie Różne Ważne Problemy. Zajmę się nimi potem. Cisza. Tylko wiatr wieje i przesuwa chmury na niebie.
O życiu
Kiedy człowiek przestaje się bać...
Sierpień 2022 r.
...i o tym żeby pomimo wieku i zwisającej skóry stanąć nago przed lustrem i patrzeć na siebie czule i bez wstydu...
O życiu
A tym czasem dalej trwa świat...
Lipiec 2022 r.
A tymczasem dalej trwa świat. Dalej słońce i przezroczyste kamyki deszczu suną przez krajobrazy, nad łąki i głębokie drzewa, nad góry i rzeki.
O życiu
Polska jest piękna! (droga cz.III)
Lipiec 2022 r.
Wczoraj na Trójstyku, który był tymczasowym celem naszej podróży pies Futu nagle i spontanicznie pobiegł w kierunku Federacji Rosyjskiej, (prawie umarłam ze strachu) przedarł się przez płot i zasieki i zniknął w lesie. Wrócił. Wrócił na komendę - wracaj. Trwało to może 2 minuty (dla mnie wieczność). Potem okazało się, że jednak pobiegł na stronę litewska (Trójstyk to punkt stylu trzech granic - polskiej, litewskiej i rosyjskiej.)
O życiu
Droga!
Lipiec 2022 r.
Do Bobrownik droga bez asfaltu. Łąki. Mnóstwo kwiatów. Rzeka Świslacz i na granicy porzucone elementy płotu. Oraz Usnarz Górny.
O życiu
Granica z Białorusią (droga cz.I)
Lipiec 2022 r.
Nie ma turystów. Nie przyjechali. Wojsko wyjechało w maju i został płot. Oraz zasieki. Okczyn. Chodzimy od domu do domu. Galloper ugrzązł w błocie. Nie da się ruszyć.
O życiu
Ciałaczki!
Lipiec 2022 r.
Jedną z najpotężniejszych sił trzymających nas za gardło jest lęk. W Polsce wpływa on na to, jak żyjemy, ale też na to, jak wygląda nasza seksualność. Jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, nieopisany, niezintegrowany. Można w nim odnaleźć wpływ czasów wojny, przemocy realnej i symbolicznej, systemowej opresji i oceny kobiet, a ponadto dysfunkcyjnego wychowania. Trudno w tym rozkwitać, być soczystą i namiętną. Trudno się odważyć, żeby o siebie zawalczyć, kiedy każdy może rzucić ci w twarz, że to, co robisz, to (do wyboru) kurestwo, zboczenie, choroba psychiczna albo histeria.
O życiu
Kamyczek...
Czerwiec 2022 r.
Na zdjęciu w ręku trzymam kamyczek, który podarowała mi kiedyś w ważnym momencie mojego życia Pewna Kobieta. Kamyczek jest jasnoniebieski.
O życiu
Moja herstoria czyli Piękne Życie w Pyskowicach!
Czerwiec 2022 r.
Piękne Życie.Pyskowice 17 czerwca 2022 roku z Fundacja ARTEria.
Geek Factory